top
Pomoc Napisz do nas Infolinia 570 833 748  /  Status zamówienia

Awenturyn

Awenturyn to minerał krzemianowy z rodziny kwarców. Najpopularniejsze są zielone awenturyny, w których dominuje domieszka chromu. Niemniej domieszki innych minerałów sprawiają, że awenturyny są dostępne w różnych, pięknych odcieniach, między innymi niebieskim, brązowym, czerwonym czy pomarańczowym. Dzięki temu doskonale... [Pokaż więcej]

Awenturyn to minerał krzemianowy z rodziny kwarców. Najpopularniejsze są zielone awenturyny, w których dominuje domieszka chromu. Niemniej domieszki innych minerałów sprawiają, że awenturyny są dostępne w różnych, pięknych odcieniach, między innymi niebieskim, brązowym, czerwonym czy pomarańczowym. Dzięki temu doskonale nadają się do produkcji eleganckiej biżuterii. Awenturyn jest twardym kamieniem, ale jednocześnie dość kruchym. Po obróbce może zyskać mleczne, matowe lub błyszczące wykończenie. Dla osób wierzących w moc kamieni awenturyn oznacza szczęście i pomyślność.

Pomaga osiągać sukcesy w życiu zawodowym, sprzyja kreatywności i rozwijaniu cech przywódczych. Ponadto pomaga osiągnąć równowagę psychiczną, wewnętrzny spokój, rozwija cierpliwość oraz łagodzi gniew i irytację.
Jak rozpoznać prawdziwy awenturyn?

Prawdziwy awenturyn rozpoznasz po charakterystycznym efekcie migotania i skrzenia nazywanym awenturyzacją. Jest nieprzejrzysty i wypełniony błyszczącymi drobinkami. Jego syntetyczne odpowiedniki do złudzenia przypominają prawdziwe awenturyny, dlatego aby mieć pewność co do autentyczności kamienia, warto, by obejrzał go profesjonalista, na przykład jubiler.
Biżuteria z awenturynem w By Dziubeka

Klasyczna biżuteria z naturalnym awenturynem od By Dziubeka to wyjątkowa propozycja dla każdej pewnej siebie kobiety. W naszej ofercie znajdziesz bransoletki, naszyjniki, kolczyki i pierścionki z awenturynem w różnych kolorach. To czyni naszą biżuterię niepowtarzalną.

Wszystkie modele biżuterii z awenturynem są wykonane z najwyższej klasy surowców, między innymi stali szlachetnej, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych skóry i dobrze się nosi pomimo upływu czasu. Z powodzeniem zastąpi biżuterię ze złota i droższych kamieni szlachetnych ze względu na atrakcyjny wygląd i stylowe zdobienia. Biżuteria z awenturynem od By Dziubeka to najlepszy przyjaciel każdej kobiety ceniącej sobie elegancję połączoną ze sportową swobodą. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą wyjątkowej biżuterii z awenturynem i innymi naturalnymi kamieniami.

[Pokaż mniej]
Cena
    od do
Kategoria
Produkty w promocji
Flaga
Kolekcja
Twój wybór: Usuń wszystko

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco
z promocjami i nowościami.
Otrzymaj 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy.