top
Pomoc Napisz do nas Infolinia 570 833 748  /  Status zamówienia

Topaz

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to dodatki, które warto mieć w swojej szkatułce. Kolczyki, bransoletki czy naszyjniki wysadzane kolorowymi minerałami potrafią dodać każdej – nawet najprostszej – stylizacji niepowtarzalnego charakteru. Na jakie konkretnie projekty warto zwrócić uwagę? Ciekawą... [Pokaż więcej]

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to dodatki, które warto mieć w swojej szkatułce. Kolczyki, bransoletki czy naszyjniki wysadzane kolorowymi minerałami potrafią dodać każdej – nawet najprostszej – stylizacji niepowtarzalnego charakteru. Na jakie konkretnie projekty warto zwrócić uwagę? Ciekawą propozycją jest biżuteria z topazem.


Zanim podpowiemy, jakie modele biżuterii z topazem wybrać i jak stylizować te ozdobne elementy, zdradzimy kilka ważnych informacji na temat samego minerału. Topaz jest kamieniem szlachetnym, który charakteryzuje kruchość, przezroczystość oraz twardość. Minerał ten występuje w wielu różnych barwach. Kolor danego kamienia determinują zawarte w nim domieszki żelaza, chromu, wanadu i tytanu. Za najbardziej cenną uważa się wersję złoto-pomarańczową, niemniej to niebieska odmiana jest najczęściej wykorzystywana przez jubilerów do produkcji biżuterii.


Skąd pochodzi nazwa tego szlachetnego kamienia? Istnieją dwie teorie. Pierwsza z nich odnosi się do żółtej barwy topazu, ponieważ nawiązuje do słowa „tapza”, czyli ogień. Druga z kolei nakierowuje na nazwę wywodzącą się od starogreckiej wyspy Tapasos, czyli miejsca, skąd pochodzą najstarsze okazy tego minerału. Dziś topaz wydobywany jest przede wszystkim z ziem na terenie Brazylii, Meksyku, Nigerii, Rosji czy Sri Lanki.


Biżuteria z topazem


Czy warto inwestować w biżuterię z topazem? Zdecydowanie tak! I nie chodzi wyłącznie o posiadanie eleganckiego dodatku, który podkręci charakter każdej stylizacji. Warto również wiedzieć, że ten kamień posiada wyjątkową moc. Biżuteria z topazem działa więc jak amulet, który pomaga uporać się ze złymi myślami czy problemami. Mówi się też, że topaz przyciąga bogactwo, szczęście i uznanie. Które elementy biżuterii z topazem są aktualnie najmodniejsze? Bransoletki na sznurku z delikatnymi kamieniami to z pewnością strzał w dziesiątkę. Tego typu modele świetnie uzupełnią casualowe looki. A jeśli dodasz do nich złotą, gładką biżuterię, zdadzą egzamin także wieczorową porą.

[Pokaż mniej]
Cena
    od do
Kategoria
Produkty w promocji
Twój wybór: Usuń wszystko

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco
z promocjami i nowościami.
Otrzymaj 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy.